Kim jesteśmy

Promujemy świeże powietrze w naszych domach i miejscach pracy

Rekuperacja to wentylacja z odzyskiem ciepła: energooszczędny sposób na dostarczenie świeżego powietrza do pomieszczeń i usunięcie zużytego: wraz z zanieczyszczeniami (kurzem, dwutlenkiem węgla i zapachami). System rekuperacji zapewnia odzysk energii/ciepła z usuwanego powietrza, dzięki czemu raz wytworzone ciepło wykorzystane jest ponownie.

Rekuperacje

  • Świeże powietrze

    Świeże powietrze zewnętrzne zasysane jest poprzez otwór w budynku, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła rekuperatora ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego. Potem nawiewane jest do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet.

  • Wykorzystanie energii

    Identyczna ilość ciepłego, wilgotnego zużytego powietrza jest usuwana z łazienek i kuchni. Powietrze zużyte oddaje swoją energię (zimą ciepło, latem chłód) do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz nie mieszając się z nim.

  • Nowoczesna technologia.

    Aktualnie uważa się, że przy obecnych technologiach budowania domów (ciepłe i szczelne ściany i okna), nie można zbudować nowoczesnego, energooszczednego domu bez rekuperacji. W domu pasywnym rekuperacja jest obowiązkowa.

Montaż

Rekuperacja w zależności od rodzaju kanałów wentylacyjnych może być montowana jako pierwsza, na przykład przed instalacją hydrauliczną, lub jako ostatnia.

Specjalizujemy się w kompleksowym montażu najwyższej jakości systemów wentylacji z odzyskiem ciepła - rekuperacji. Gwarantujemy efektywną wentylację w każdym pomieszczeniu przy zachowaniu maksymalnych oszczędności energii z powietrza wywiewanego.

Rekuperacje i wentylacje

Panel Air+

Lokalny panel LCD instalowany na obudowie sterownika. Panel umożliwia obsługę wszystkich funkcji systemu sterowania

Panel Air++

Kolorowy, zdalny panel dotykowy o przekątnej 4.3” przeznaczony do montażu naściennego. Panel umożliwia obsługę wszystkich funkcji systemu sterowania.

Panel AirL

Lokalny panel LCD połączony ze sterownikiem kablem o długości 1.5 m poprzez złącze komunikacyjne umieszczone na obudowie sterownika.

Panel AirS

Panel z przełącznikiem 6-położeniowym, przeznaczony do montażu naściennego w pomieszczeniu. Standardowo panel dostarczany jest z kablem UTP 4x2x0...